Artur Skowroński
- rocznik 1970
- urodzony w Głuszycy
- mieszka i tworzy we Wrocławiu
- zajmuje się plakatem, książką i systemami identyfikacji wizualnej
„Pomysły nie biorą się znikąd, są wynikiem udanych łowów”.
Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby. W 1997 roku uzyskał dyplom w Pracowni Grafiki Warsztatowej prof. Haliny Pawlikowskiej, uzupełniony w Pracowni Projektowania Graficznego prof. Jana Jaromira Aleksiuna. W latach 1994–2004 był asystentem w ostatniej z wymienionych pracowni. Obecnie na macierzystej uczelni (Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu) na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów prowadzi Pracownię Reklamy i Informacji Wizualnej w Katedrze Projektowania Graficznego.
Swoje prace pokazywał na wystawach indywidualnych w Gdańsku, Głogowie, Jeleniej Górze, Lubinie, Środzie Śląskiej, we Wrocławiu oraz w Ufie (Rosja). Brał również udział w wielu wystawach zbiorowych zorganizowanych na Białorusi oraz w Czechach, Hiszpanii, Iranie, Japonii, Korei, na Litwie, w Macedonii, Niemczech, Peru, Polsce, Portugalii, Rosji, Serbii, na Słowacji, Tajwanie, Ukrainie, w Urugwaju, na Węgrzech i we Włoszech.
Najważniejsze nagrody i wyróżnienia: III nagroda w Konkursie Graficznym im. J. Gielniaka, Jelenia Góra, 1997; I nagroda i złoty medal w Ural Print Triennial, Ufa, 2000; nagroda specjalna za drzeworyty w „4th KIWA”, Kioto, 2003; główna nagroda w konkursie na logo Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans, Wrocław, 2009; nagroda regulaminowa w konkursie na plakat „200-lecie urodzin Fryderyka Chopina 1810‒2010”, Warszawa, 2010; nagroda fundowana na XXII Biennale Plakatu Polskiego, Katowice, 2011.
Plakaty Artura Skowrońskiego oczyszczone są z elementów emocji, ekspresji i manualności, są chłodne i analityczne w doborze środków plastycznego wyrazu (stosowanie technik typowo graficznych) i w kształtowaniu formy obrazowej, poddanej syntezie, w wyniku której zamienia się ona w znaki plastyczne, nośniki treści zamknięte w skrócie obrazowym. Artysta w sposób lapidarny i bez zbędnej kokieterii, czasem jedynie z predylekcją dla czystej wartości dekoracyjnej, ukazuje własne widzenie współczesnej rzeczywistości społecznej, politycznej i kulturalnej.
Galeria Artura Skowrońskiego







Więcej informacji o artyście: artur-skowronski.pl
[shared_files file_id=4967]
[shared_files file_id=4722]
[shared_files file_id=4723]
[shared_files file_id=4724]
[shared_files file_id=4725]
[shared_files file_id=4726]
[shared_files file_id=4727]
[shared_files file_id=4728]
[shared_files file_id=4729]
[shared_files file_id=4730]
[shared_files file_id=4731]
Aby pobrać eBook’i innych artystów, odwiedź ich strony.
Na dole każdej strony znajdziesz linki do pobrania eBook’ów oraz wszystkich magazynów {slow} ilustrowanych pracami najlepszych polskich ilustratorów.